Anjunabeats powstało w 2000 r. w Westminster University, gdzie Jono Grant i Paavo Silijamaki stworzyli wspólny projekt na zaliczenie studiów. Połączyła ich pasja do muzyki. „Anjunabeats Volume 1” było ich pierwszą wydaną płytą, która od razu zyskała uznanie. Również masywny klubowy sukces w mgnieniu oka przyciągnął uwagę Pete’a Tong’a, Paul’a Oakenfold’a i Paul Van Dyk’a.

Anjunabeats jest ciągle rosnącą marką i jednocześnie szanowaną w Wielkiej Brytanii.

Pierwsza współpraca Jono i Paavo z Tony’m McGuiness’em była przy remiksie Chakra „Home” w 2000 roku. Tony był wtedy producentem muzycznym i pracował dla Warner Records, ale tak naprawdę to jego brat, zupełnie przypadkiem, odkrył muzyczny talent Jono Grant i zaprosił Anjunabeats do współpracy nad remiksem. Wtedy też powstało Above&Beyond.

Remiks Chakra „Home” osiągnął nr 1 na angielskich listach przebojów. Świat stanął otworem. Pojawiły się okazje do współpracy z największymi światowymi wytwórniami, które oferowały wiele remiksowych możliwości. Najbardziej ekscytująca oferta przyszła od Madonny, która zaprosiła Above&Beyond do zremiksowania jej utworu „What It Feels Like For A Girl”.

Z czasem profil Above&Beyond zaczął się rozwijać, a dzięki temu także wytwórnia Anjunabests. Przez profesjonalne podejście do muzyki, powstało wiele wspaniałych produkcji, m.in. Oceanlab, Aalto, Freestate, Nitromethane, POS, Rollerball and Tranquillity Base, a każdy z tych projektów przyjmowany był bardzo pozytywnie przez innych producentów muzyki eletronicznej.

„Epic” to utwór stworzony całkowicie przez forum internetowe przez dwóch producentów, którzy nawet się nie poznali. Został wydany przez Anjunabeats w lipcu 2003 roku. Można go było kupić razem z remiksem Above&Beyond. Utwór zyskał silne poparcie Armina Van Buuren’a i Paul Van Dyk’a. Wytwórnia pozyskała dzięki temu wiele nowych kontraktów.

Marka Anjunabeats jest stale rosnącą rodziną światowych talentów, a przez 14 lat pomogła rozpocząć karierę m.in.: Mato Zo, Arty, Andrew Bayer, Boom Jinx, Super8&Tab, Oliver Smith, Jaytech, Ilian Bluestone i wielu innych. Oprócz klasyków, takich jak płyta Above&Beyond „Group Therapy”, wytwórnia wypuściła również pod swoją marką elektryczne brzmienia „Damage Control” od Mat Zo, a także niebanalny, eksperymentalny krążek Andrew Bayer „If It Were You, We’d Never Leave”.

W 2005 roku powstała bliźniacza wytwórnia marki Anjunabeats o nazwie Anjunadeep, która pozwala na większą różnorodność muzyczną.

Anjunabeats stała się jedną z najbardziej wpływowych wytwórni muzyki eletronicznej.

W dniu 3 października 2017 r., Anjunabeats ogłosiła współpracę z Beatport. Celem tej współpracy było zorganizowanie konkursu produkcyjnego pod tytułem: „Beats In School”. Wyniki podano 10 stycznia 2018 roku. Zwycięzca, Kanadyjczyk Joel Freck, otrzymał roczną opiekę mentorską od artystów z Anjunabeats. 

W marcu 2018 r., Anjunabets uruchomił kanał na Youtube, który jest transmitowany 24/7. Znajdują się na nim utwory z dyskografii wytwórni, w tym trance i deep house.

Anjunabeats była nominowana do nagrody International Dance Music Awards w Miami, jako najlepsza globalna wytwórnia muzyki elektronicznej, w latach: 2009, 2010, 2012, 2015 i 2016. Dwa albumy wydane przez wytwórnię, były nominowane do nagrody Grammy: Mat Zo „Control” w 2015 r. oraz singiel Above&Beyond „We’re All We Need” w 2016 r.

„Przyszłość angielskiego trance’u!” – Judge Jules, Radio 1

„Nowe trance’owe super gwiazdy!” – Pete Tong, Radio 1

„Anjunabeats imponuje!” – Dj Magazine

„Jedna z najlepszych trancowych wytwórni!” – Ferry Corsten

”Oni są świetnym zespołem i wypuścili wiele wspaniałych kawałków” – Paul Van Dyk

”Nie mogę sobie przypomnieć mojego ostatniego seta, w którym nie było produkcji Above&Beyond. Brzmią świetnie w radiu, podczas koncertów i w klubach. Myślę, że nie mam audycji bez chociaż jednego utworu wypromowanego przez Anjunabeats”. – Armin Van Buuren

Strona labelu: www.anjunabeats.com

Sprawdź też w miediach społecznościowych: 
Facebook | Twitter | YouTube | Instagram | Soundcloud | Spotify | Snapchat