Anjunadeep jest sub-labelem Brytyjskiego labelu muzyki Trance Anjunabeats. Anjunadeep założona została w 2005 roku i jak do tej pory wydała już kilka ciekawych releasów, zarządzana przez brata Jono: Jamesa Granta.

Jame Grant o Anjunadeep: Deep House nie jest nowym dźwiękiem w pewnym sensie pojawiał się od samego początku muzyki elektronicznej, ale sądzę że reprezentowany przez Anjunadeep styl jest bardziej uduchowiony, emocjonalny i melodyjny. W niektórych typach muzyki jest tak dużo snobizmu, ale Anjunadeep zależy na poczuciu przynależności i zaprasza wszystkich do przeżycia tych chwil razem. Ludzie zaczynają doceniać ten typ muzyki, nie wiem czy to przez wydarzenia na świecie czy nie, ale są bardzo otwarci na to co teraz robi Anjunadeep. Po otwarciu labela Anjunabeats i jej pierwszych sukcesach, Anjunadeep była wtedy pobocznym hobby, gdzie mogłem zająć się innym rodzajem muzyki a którą szkoda było zignorować, muzyki która sprawiała mi ogromna przyjemność w tworzeniu. Nie było żadnego większego planu związanego z tym projektem, to był tylko pomysł na poszerzenie naszego horyzontu i skończyło się na tym, że stworzyliśmy tą markę w Unity. Do tej pory nie wierzymy, że marka ta, pomimo braku większego planu, rozrosła się do tego stopnia. Postanowiliśmy, tylko "zróbmy muzykę i podzielmy się nią".

W Anjunabeats znajdują się kompilację, zbiór najlepszych utworów z danego roku, więc przy Anjunadeep postanowiliśmy zrobić to samo. Przy pierwszym wydaniu zdecydowaliśmy, żeby Above & Beyond zajęło się remixem. To była nasza wspólny projekt i jednocześnie próba, gdzie poskładaliśmy utwory w jeden zbiór, aby pokazać co chcemy zaprezentować. Above & Beyond stało się popularniejsze i zdecydowaliśmy, że nie będą zajmować się więcej tymi remixami, bo mogłoby to wprowadzać słuchaczy w błąd, błędnie sugerować czego mogą spodziewać się na występach live. Z czasem rozwinęliśmy się i zaczęliśmy zapraszać innych djów do mixowania, pierwotnie byłem to ja, JayTech a potem też Jody. Kiedy siedząc w biurze miałem ochotę posłuchać mixów to od razu wchodziłem na soundcloud Jody'ego. Jestem ogromnym fanem jego twórczości,  dlatego nawiązaliśmy z nim kontakt z zapytaniem czy chciałby dołączyć do projektu i na szczęście zgodził się. Ten moment był kolejnym punktem zwrotnym, gdzie wreszcie zaczęliśmy osiągać dźwięki, o których myślałem. Bardzo przyczynił się (Jody) do osiągnięcia tej wizji i razem przeszliśmy na kolejny poziom twórczości, o którym nawet nie mieliśmy pojęcia że można osiągnąć w mixowaniu.

Proces tworzenia tych kompilacji zajmuje około roku, a naszą mantrą jest "jak będzie wystarczające dobre, to jest gotowe", dlatego tyle to wszystko trwa. Zajmuje to tyle, bo trzeba przejrzeć sporą ilość muzyki, przejrzeć nowe projekty, nową muzykę i jednocześnie szukać tych rzeczy i pomysłów, które nadadzą się w naszych remixach. Szukamy tego, aby urozmaicić nasz katalog utworów. Silne wokale, mocne wejścia, jeśli uda się nam znaleźć kilka takich utworów to wszystko nabiera tempa. Uważam, że każdy utwór ma swoje własne emocje i własną historię, więc ekscytujące jest składanie wszystkich utworów razem tworząc jedną podróż. Oczywiście każdy może zinterpretować ją na swój sposób i odnoszę wrażenie, że jesteśmy w tym o wiele lepsi niż kiedyś. Myślę, że w kompilacji Anjunadeep 07 poczułem po raz pierwszy że wreszcie udało nam się osiągnąć i stworzyć coś, co zawsze chciałem.

Uważam, że podobne gusta w muzyce na starcie kwalifikują drugą osobę jako przyjaciela, więc kiedy spotykam artystów Anjunadeep po raz pierwszy, gdzie mogliśmy wcześniej rozmawiać tylko online czy słuchać demo, kiedy wszyscy uwielbiamy ten sam dźwięk i muzykę to oczywiste jest, że nadajemy na tych samych falach i że będziemy się dogadywać. Jest to kolejna rzecz, którą uważam za wspaniałą - zbieramy ludzi z całego świata z podobnymi zainteresowaniami i wszyscy dzielimy razem te doznania.

Mieliśmy szczęście, że udało nam się odkryć grupę utalentowanych artystów, z którymi stworzyliśmy jedną, wielką rodzinę. Dołącza do nas kolejna osoba, a później ona pomaga nam w odkryciu kolejnego artysty, poprzez rekomendację znanych nam artystów odkrywamy nowe talenty. W obecnej chwili dopisuje nam ogromne szczęście, gdzie jesteśmy zalewani świetną muzyką i można by się zastanowić w jaki sposób uda nam się to wszystko wypuścić w świat, ale jest to raczej przyjemny problem z jakim trzeba się zmierzyć.

Tak jak wspominałem wcześniej, na samym początku Anjunadeep było to bardziej hobby, nie czuliśmy że jest to coś poważniejszego. Był to po prostu sposób na zrelaksowanie i spróbowanie czegoś nowego. Ale wraz z jej rozwojem stało się to istotną częścią tego co robimy i dla mnie osobiście jego to coś ważnego. Dwa lata temu straciłem siostrę i w tamtym momencie zdałem sobie sprawę jak ważna jest dla mnie muzyka. Miałem szczęście posiadając sposób na wyrażenie swoich emocji i pewnie właśnie to jest powodem, dlaczego w moich utworach na Anjunabeats 07 słychać tak wiele emocji. Stało się to dla mnie czymś bardzo ważnym i pomogło mi przetrwać tamten okres  oraz zrozumieć jak ważna jest dla mnie muzyka i jak dużo szczęścia mam mogąc wyrazić swoje uczucia muzyką.

Uważam, że każdy powinien mieć sposób, obojętnie jaki, na wyrażenie samych siebie i mam bardzo dużo szczęścia, że dla mnie jest to Anjunadeep. Już nie czuję poczucia winy w stosunku do Anjunadeep, wiem jak jest cenna i jak jest ważna dla mnie.

Nie mam pojęcia jak dany styl muzyki przyciąga dany typ ludzi, ale w jakiś sposób wszyscy fani Anjunadeep to przemili ludzie. Wszyscy są przyjacielscy i jesteśmy za to wdzięczni.

W marcu 2018 r., Anjunadeep uruchomił kanał na Youtube, który jest transmitowany 24/7. Znajdują się na nim utwory z dyskografii wytwórni, w tym deep house, ambient, chillout, downtempo

Strona labelu: www.anjunadeep.com

Sprawdź też w miediach społecznościowych:
Facebook | Twitter | YouTube | Instagram | Soundcloud | Spotify | Snapchat