Alexander Vargas Blay (ur. 17 lutego 1988 r.), Znany zawodowo jako Alex Vargas, to duński piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny. Urodził się w Danii dla duńsko-angielskiej matki i ojca z Urugwaju.
Vargas przeniósł się do Londynu w wieku 17 lat, aby kontynuować muzyczną karierę, gdzie podpisał kontrakt z Geffen Records i założył zespół Vagabond. Zespół koncertował w Wielkiej Brytanii wyprzedając dwie główne trasy koncertowe, a także występując na festiwalach muzycznych Glastonbury, T in the Park i V.
W dniu 16 lutego 2010 r. Vargas rozwiązał Vagabond, aby rozpocząć solową karierę.
W dniach 12 i 13 października 2013 Vargas występował jako wokalista z zespołem Above & Beyond na scenie akustycznej w Teatrze Greckim w Los Angeles. Był współautorem i autorem 5 utworów z trzeciego albumu studyjnego We Are All We Need, który zadebiutował na pierwszym miejscu w amerykańskim albumie taneczno-elektronicznym (Billboard), #12 na brytyjskiej liście sprzedaży albumów i płyt oraz #34 w USA, Billboard 200.

W 2014 roku Vargas podpisał kontrakt z Copenhagen Records i rozpoczął pracę nad materiałem do swojej przyszłej EPki i albumu ze współpracownikiem Tommym Sheenem, który występuje także na żywo z Vargasem. Pierwszym wydawnictwem w Copenhagen Records był singiel "Till Forever Runs Out" (03.12.14), a po nim "Solid Ground" z 30 marca 2015 r. "Solid Ground" stał się hitem i znajduje się w EP "Giving Up The Ghost" od 22 stycznia 2016 r. Tytułowy utwór miał premierę na amerykańskim blogu muzycznym 'Pigeons & Planes' 16 września 2015 r. EP osiągnęła najwyższe wyniki jako pierwsza na duńskiej i niderlandzkiej liście albumów iTunes, natomiast singiel 'Shackled Up' znalazł się na pierwszym miejscu na duńskiej tabeli singli iTunes i czwartym na holenderskim wykresie iTunes Singles.

Brytyjska prasa i blogi opisują Alexa jako "Engrossing, poetycko i otwarcie emocjonalnie, a uduchowione podejście Vargasa to zdobywanie fanów - przygotujcie się, aby stać się jednym z nich". Clash Music

Vargas jest pisarzem BMI i jest wydawany przez Atlas Music Publishing z Nowego Jorku.

16 lutego 2017 r. Vargas ogłosił, że jego drugi pełnowymiarowy album, Cohere, zostanie wydany 31 marca 2017r.

Utwory zaśpiewane przez Alexa na płycie We Are All We Need, Above & Beyond:
- Blu Sky Action
- Sticky Fingers
- All Over The World
- Making Plans
- Sink the Lighthouse

Albumy:
- Rookie
- Cohere

Single:
- More
- Till Forever Runs Out
- Solid Ground
- Shackled Up
- Higher Love
- Inclosure

EP's
- Howl
- Giving Up the Ghost