Anjunabeats powstało w 2000 r. w Westminster University, gdzie Jono Grant i Paavo Silijamaki stworzyli wspólny projekt na zaliczenie studiów. Połączyła ich pasja do muzyki. „Anjunabeats Volume 1” było ich pierwszą wydaną płytą, która od razu zyskała uznanie. Również masywny klubowy sukces w mgnieniu oka przyciągnął uwagę Pete’a Tong’a, Paul’a Oakenfold’a i Paul Van Dyk’a.

Anjunabeats jest ciągle rosnącą marką i jednocześnie szanowaną w Wielkiej Brytanii.

Pierwsza współpraca Jono i Paavo z Tony’m McGuiness’em była przy remiksie Chakra „Home” w 2000 roku. Tony był wtedy producentem muzycznym i pracował dla Warner Records, ale tak naprawdę to jego brat, zupełnie przypadkiem, odkrył muzyczny talent Jono Grant i zaprosił Anjunabeats do współpracy nad remiksem. Wtedy też powstało Above&Beyond.

Remiks Chakra „Home” osiągnął nr 1 na angielskich listach przebojów. Świat stanął otworem. Pojawiły się okazje do współpracy z największymi światowymi wytwórniami, które oferowały wiele remiksowych możliwości. Najbardziej ekscytująca oferta przyszła od Madonny, która zaprosiła Above&Beyond do zremiksowania jej utworu „What It Feels Like For A Girl”.

Z czasem profil Above&Beyond zaczął się rozwijać, a dzięki temu także wytwórnia Anjunabests. Przez profesjonalne podejście do muzyki, powstało wiele wspaniałych produkcji, m.in. Oceanlab, Aalto, Freestate, Nitromethane, POS, Rollerball and Tranquillity Base, a każdy z tych projektów przyjmowany był bardzo pozytywnie przez innych producentów muzyki eletronicznej.

„Epic” to utwór stworzony całkowicie przez forum internetowe przez dwóch producentów, którzy nawet się nie poznali. Został wydany przez Anjunabeats w lipcu 2003 roku. Można go było kupić razem z remiksem Above&Beyond. Utwór zyskał silne poparcie Armina Van Buuren’a i Paul Van Dyk’a. Wytwórnia pozyskała dzięki temu wiele nowych kontraktów.

Anjunabeats stała się jedną z najbardziej wpływowych wytwórni muzyki eletronicznej.

„Przyszłość angielskiego trance’u!” – Judge Jules, Radio 1

„Nowe trance’owe super gwiazdy!” – Pete Tong, Radio 1

„Anjunabeats imponuje!” – Dj Magazine

„Jedna z najlepszych trancowych wytwórni!” – Ferry Corsten

”Oni są świetnym zespołem i wypuścili wiele wspaniałych kawałków” – Paul Van Dyk

”Nie mogę sobie przypomnieć mojego ostatniego seta, w którym nie było produkcji Above&Beyond. Brzmią świetnie w radiu, podczas koncertów i w klubach. Myślę, że nie mam audycji bez chociaż jednego utworu wypromowanego przez Anjunabeats”. – Armin Van Buuren

Strona labelu: www.anjunabeats.com

Sprawdź też w miediach społecznościowych: 
Facebook | Twitter | YouTube | Instagram | Soundcloud | Spotify | Snapchat