Historia Anjunabeats

Anjunabeats jest w Anglii najszybciej rosnącym dance’owym label’em okrzykniętych producentów/ DJ’i Above & Beyond (Jono Grant, Tony McGuinnes i Paavo Siljamaki) i ich wielu alter ego. 

Anjunabeats zostało stworzone kiedy Jono Grant I Paavo Siljamaki poznali się w Westminster University i odkryli wzajemną miłość do muzyki elektronicznej. Ich para utworzyła wytwórnie 2000 roku i wypuścili z niej „Anjunabeats Volume 1”, masywny klubowy sukces który w mgnieniu oka przyciągnął uwagę Pete’a Tong’a, Paul’a Oakenfold’a i Paul Van Dyk’a. Bomba została zrzucona…

Wkrótce potem Jono i Paavo zostali przyjaciółmi z kolegą producentem Tony’m McGuiness’em i razem postanowili stworzyć Above & Beyond. Kiedy piosenka „Home” Chakra w remixie Above & Beyond osiągnęła numer jeden w Angielskich listach przebojów, do drzwi trio pukały największe światowe wytwórnie, oferując parę interesujących sposobności do zremisowania utworów. Najbardziej ekscytująca oferta przyszła od Madonn’y, która zaprosiła chłopakow by dali kawałkowi „What It Feels Like For A Girl” troszkę brzemienia Above & Beyond. 

Z czasem profil Above i Beyond jako artystów zaczął się rozwijać, a dzięki temu także Anjunabests. To pokazuje perfekcje wypuszczonych przez nich wielu produkcji, projektów. Oceanlab, Aalto, Freestate, Nitromethane, POS, Rollerball and Tranquillity Base – i każdy release był ciepło przyjmowany przez elitę DJi i klubowców na całym świecie.

The Anjunabeats było zajęte podpisywaniem wielu świeżych artystów do wytwórni. Rusch i Murray wiele mówili o „Epic” – kawałek stworzony całkowicie przez Internetowe forum, przez dwóch producentów którzy nawet się nie poznali – został wydany w późnym lipcem 2003 roku (razem z remixem Above & Beyond do kupienia) i zyskał silne poparcie Armina Van Buuren’a i Paul Van Dyk’a. Do innych nowych kontraktów można wliczyć fińskiego maestro muzyki trance Super8, szwedzkiego producenta prodigy „Endre”, Dutch Deep Tech Genius, Stephen J.Kroos.

Utalentowane duo Smith i Pledger także zostali przyłączeni do wytwórni, razem z Matt’em Hardwick’em wypuścili released w listopadzie 2003 okrzyknięty „Największym instrumentalnym trancem roku”. W między czasie wykorzystany „Connected” jest zalogowany na audcjach Dj Judge Jules’a i Armin’a Van Buuren’a.

”Nie mogę sobie przypomnieć mojego ostatniego setu w którym nie było produkcji Above & Beyond. Brzmią świetnie w radiu, podczas koncertów i w dyskotekach. Myślę, że kawałki Anjunabeats są w moich audycjach w tym momencie.” – Armin Van Buuren

W ciągu ostatnich 18 miesięcy Anjunabeats wyłoniła się jako jedna z najbardziej wpływowych wytwórni w muzyce dance dziś i w odzewie domagania się, wytwórnia ruszyła w trasę koncertową Anjunabeats po świecie. Trasa będzie występem Above & Beyond ich live setów, Oceanlab na żywo wraz z Justine Suissa jako wokalistka i Aalto na żywo wraz z Paavo Siljamäki i Miika Eloranta, plus dodatkowy DJ set od nowego artysty Anjunabeats. Wiec mamy nadzieję spotkania was wkrótce na imprezach niedaleko was, ale w między czasie, pozwolimy tym ludzią powiedzieć ostateczne słowa:

”Przyszłość angielskiego trance’u” – Judge Jules, Radio 1

”Nowe trance’owe super gwiazdy” – Pete Tong, Radio 1

”Anjunabeats buduje imponująca para” – Dj Magazine

””Jedna z najlepszych trancowych wytwórni” – Ferry Corsten

”Oni są świetnym zespołem i wypuścili kilka wspaniałych kawałków” – Paul Van Dyk