Kim jesteśmy?

Jono Grant znalazł swoją drogę do muzyki elektronicznej, po pożyczeniu od brata James'a kopii "Paul Oakenfold Goa mix". Wcześniej, nienawidzący elektronicznej muzyki dziwnie zakochał się i poczuł zainspirowany utworem Oakenfolda "Orange" i "Point Zero" Li Kwana, dwoma pierwszymi utworami w mixie. Kaseta pozostała w jego walkmanie przez kilka miesięcy.

Jono, wychowany na szeroko pojętej muzyce od Jeana Michael Jarra, Pet Shop Boys, New order przez Pink Floyd i innych gigantów muzyki rockowej. Uczony gry na pianinie przez swoją babcię, Jono zawsze interesował się muzyką od strony tworzenia i spędzał większość wolnego czasu nagrywając swoje pomysły na kasety, zamiast uganiać się za dziewczynami.

Rozpoczął pracę nad budową przyjemnego studia, przywiózł sprzęt i złożył studio w swoim pokoju - 4m x 2m - w pokoju w uniwersytecie. To tutaj stworzył swoje pierwsze remixy, wliczając wielki hit "You Sure Do" A&R, producenta Richarda X, wtedy pracującego dla Fresh Records.

Po nocy w studenckim barze, jeden chlopak z Finlandii o imieniu Paavo Siljamaki przyszedł do Jono na imprezę (w rzeczywistości, szukał więcej piwa) i długo rozmawiali. Paavo opowiedział o swojej miłości do muzyki elektronicznej i natychmiast ustalili datę, by zrobić pierwszy wspólny utwór. Miesiąc później Jono wepchnął swoje studio do taksówki i połączył je ze studiem Paavo. Następną rzeczą jakązrobili, były pożyczki od studentow i zbieranie funduszy, potrzebnych do wypuszczenia ich pierwszego wspólnego dzieła "Anjunabeats Volume One". Udowodniło to, na szczęście, że jest lepszy sposób inwestycji pieniędzy niż w piwo...

Tony McGuinness miał urozmaiconą muzyczną podróż. Był on gitarzystą / autorem piosenek zespołu "Sad Lovers & Giants" przez prawie 10 lat (5 albumów, trasa po Europie, czarne ubrania), przez cały czas utrzymując dużą robotę w Warner, gdzie był dyrektorem marketingu (nagrody marketingowe, duże biuro, szybki samochód) i, ostatnio A&R (William Orbit, Hysteric Ego, podium dancer). Ta ostatnia faza sprawiła, że odłożył gitarę i zaczął tworzyć muzykę elektroniczną. Po nagraniu kilku utworów jako Nitromethane ze swoim bratem, został poproszony aby zremiksować utwór Chakry Home co przyczyniło się do entuzjastycznej pracy Above & Beyond i genialnego dokończenia zadania. Bezwstydnie wykorzystali swoje znajomości aby się wybić i po stworzeniu remixu Madonny byli w stanie opuścić razem warners i skoncentrowac się na stworzeniu Anjunabeats -najlepszej wytwórni w galaktyce.
Tony, okazjonalnie wspiera Sad Lovers & Giants (którzy grali w Rzynie i Wenecji w zeszłym roku z Jono na keyboardzie), i produkuje nowe albumy Sad Lovers & Giants wydawane we własnym labelu Ton'ego. Lubi muzykę, piosenki i taniec. Ulubiony kolor - różowo - błękitne niebo kiedy wschodzi słońce a on jest dopiero rozbudzony.

Paavo Siljamaki jest jednym z największych producentów muzyki trance w Finlandii (oprócz Darude) i w ubiegłym roku odrzucił prowadzenie własnego show na kanale TV Finland, by skoncentrować się na tworzeniu muzyki elektronicznej, czymś czym zajmuje się od kiedy skończył 11 lat. Paavo jest powszechnie przyjęty, jako jeden z bardziej uzdolnionych technicznie producentów muzycznych na świecie - tworząc kiedyś satelitę z pralki, dwustu pustych puszek po Karhu i sześciu mil drutu miedzianego, która do dzisiaj jest w użyciu i nowe odcinki Simpsonsów i Futuramy ma na swoim laptopie 6 tygodni zanim Rupert Murdoch je otrzyma.
Posiada nadprzyrodzone zdolności, aby zdematerializować ogromne ilość piwa, przez nalewanie ich w dół swojego żołądka. Jego wątroba też dostała ofertę własnego talk show w TV Finland, jednak nigdy nie doszło do bliższych negocjacji. Paavo płynnie posługuję się językiem Fińskim i Angielskim, naprawdę nieźle Szwedzkim, Japońskim i Niemieckim.

James Grant odkrył pierwszą miłość do muzyki elektronicznej jako nastolatek, gdy po tym jak przyjaciel pożyczył mu kopię legendarnego Goa Mixu Paula Oakenfolda (który później zniknął w nieznanych okolicznościach). Wtedy stał się fanem takich grup jak Orb, BT, Underworld, Future Sound London, Hybrid, Daft Punk i Orbital, i wkrótce zaczął w tygodniowym show w radiu Uniwersyteckim przedstawiać wszystkie gatunki muzyki elektronicznej.

Poprzednio pracujący jako narciarz i konstultant PR Internet, James jest teraz A&R w Anjunabeats, oraz jako zarządca trio Above & Beyond. W Anjunabeats, James pracuje z mixami, i przyjmuje artystów, jak np. Smith & Pledger, Super8, Oceanlab i Endre. James również współ - przedstawia miesięczne radiowe show w Ministry of Sound wspólnie z Lost Language A&R Benem Lost ('The Runa Sessions').

James przyczynił się do produkcji muzyki, lecąc do Finlandii i tworząc utwór z Mikk'em Eloranta (alias Super8) i Hessu Liimatainen (z Dallas Superstars). Chłopcy będą współpracować pod pseudonimem artysty 'Recoba", i pierwszy utwór tego tria powinien pojawić się w połowie 2004 roku. Na dzień dzisiejszy, James różnież rozpoczął współpracę w studiu z utalentowanym młodym producentem - Peterem Dafnous i przyjacielem z radia Benem Lost.