Przez swoje niebotyczne standardy ABOVE & BEYOND  są obecnie na topie, ponad i poza wszystko.

W sobotę, 18 października, trio przeszło do historii: stali się pierwszymi brytyjskimi didżejami, którzy pojawili się na nagłówku legendarnego nowojorskiego Madison Square Garden. Jak zwykle cyfry mówiły same za siebie: wszystkie 13 000 biletów sprzedano w mgnieniu oka; bilety zmieniające posiadaczy na rynkach wtórnych kosztowały $ 700; w ciągu tygodnia wideo obejrzało pół miliona szalonych fanów uważających za zaszczyt naciśnięcie przycisku podczas Akcji "Blue Sky".

To był doskonały czas bycia na scenie dla kolejnego etapu Above & BEYOND jako, niezrównani, porywający tłum itp. 19 stycznia, Jono Grant, Tony McGuinness oraz Paavo Siljamäki wydali swój nowy album. Album nosił tytuł We Are All We Need z trzema wcześniejszymi singlami , w tym utwór tytułowy. Następnie pojawił się kolejny singiel "All Over The World" - odpowiedni tytuł zważywszy, że na początku 2015 roku również rozpoczęli światowe tournee nowego albumu.

Oczywiście zespół pokonał długą drogę, od pomysłu do realizacji utworów, aby dostać się do tego punktu.

W Wielkiej Brytanii, bilety zostały wyprzedane w londyńskim Alexandra Palace. W USA w Hollywood Palladium przed Madison Square Garden, zostały sprzedane szybciej niż jakiekolwiek inne w historii. Ich program radiowy, obecnie działa pod nazwą terapii grupowej, ma ponad 500 odcinków nadawany od 2004 roku i wynosi 30 mln słuchaczy w 35 krajach - co tydzień.

Wydali trzy albumy studyjne, dwa albumy remix, jeden album boczny- project. Ich własne etykiety, Anjunabeats i Anjunadeep, są jednymi z najbardziej cenionych nadruków na światowej scenie muzyki Dance, wydali jakieś 23 albumy i składanki w ciągu ostatnich 12 lat. Było kilka (i kilkadziesiąt) singli i mieszanych albumów i projektów, wszystkie rozchwytywane przez fanów na całym świecie którzy sa oddani temu londyńskiemu trio od ich powstawania w 2000 roku.

Jako artyści sprzedali million nagrań

W mediach głównego nurtu, Above & Beyond zostało oznaczone "największym zespołem którego nikt nigdy nie słyszał". Ale fani wiedzą inaczej. Są po prostu ich zespołem. Zespół zaistniał na klubowych koncertach, pokazach ARENA amerykańskich festiwali tanecznych, europejskich festiwali rockowych i stron z Bangalore do Bejrutu, z rakietą Bransona (uruchomienie Virgin Galactic SpaceShipTwo) plaża w Brazylii (jeden milion fanów w Rio na sylwestra '07). Dla swoich fanów, Above & Beyond są po prostu "Największym zespołem na świecie".

Wyjaśniając ogromną popularność trio-spotykamy-ciekawą niejasność, wg Granta "jest podobny do zespołu heavy metalu w tym, że nie ma ich w radiu ażtyle. Ale mają grupę fanów, którzy są z nimi przez długi okres czasu, nie dla pieniędzy ale dla wokalisty, "dodaje, nawiązując do opcji domyślnej zespołu, który rozpoczął się jako "tylko" producenci. "To prawda, że zbudowaliśmy go bardzo, bardzo powoli, a nie mieliśmy ogromnego apetytu na karierę. My flirtowaliśmy z głównego nurtu, ale nie poszliśmy jeszcze na całość. Zrobiliśmy remix Madonna, ale... "

W 2001 Above & Beyond zostali wynajęci aby stworzyć mix do " What It Feels Like For A Girl ". Następnie film został zakazany przez MTV. "To tylko awaria samochodu i wszystko", śmieje McGuinness. "Myśleliśmy, że wygraliśmy, ale nikt nie widział go. Klasyka " słychać gwizd.

"Ale!", Dodaje Siljamaki ostateczna trzecia część tego żywiołowego, doświadczenia i brutalnie szczere trio ", wszyscy myśleli, że to utwór Paul Oakenfolda, bo Miał remiksy! Ale, "dodaje Finn, który spotkał Granta na University of Westminster, gdzie obaj byli na kursach muzycznych," muzyka sceniczna ma dużo, dużo więcej i dźwięk, który kiedyś nazywano podziemnym jest o wiele bliżej głównego nurtu. Więc my naturalnie znaleźliśmy się w punkcie przecięcia. Ale wciąż myślę, że w tym nowym albumie podstawowym celem jest pisanie piosenek dla naszych celów. Jesteśmy ", uśmiecha się," rodzajem samolubnego zespołu w ten sposób. "

Są też mądrzejszym zespołem ten sposób. Tak, trzej mężczyźni z Above & Beyond nie mogą spreparować dużych, elektronicznych hymnów tanecznych. I na pewno, ich muzyka wyrosła na scenie trance. Ale mogą też pisać emocjonalne piosenki. Kompletne kompozycje, które poruszają głowę i duszę, tak chętnie jak robią to serce i nogi.

Tak bardzo było to widoczne w albumie Acoustic wydanym na początku 2014 roku, w którym wykopali w swoich skrzynkach na, "odnowioną" wersję piosenki z ich głęboko katalogu. Był to projekt, którego sukces zaskoczył nawet Above & Beyond. Cztery wyprzedane pokazy akustyczne w londyńskim Porchester Hall doprowadziły do dwóch wyprzedanych koncertów w Greek Theatre w Los Angeles, a fani kupili 12.000 biletów w ciągu kilku godzin. Połączone 17 wideo akustycznych na kanale YouTube zespołu obecnie jest numerem gdzieś na północ od pięciu milionów.

I to było widoczne w dwóch utworach które wydali w 2014 roku "Sticky Fingers" opisywane potężne, soulowe wokale Alex Vargas i jękliwe akordy fortepianu / synth. To było po epickiej, elektroniczne-soul "Blue Sky Action", ponownie śpiewane przez Vargas. Oba utwory zaprezentowały inny podpis siły Above & Beyond: teksty, które coś znaczy.

Jest smutek z Above & Beyond w muzyce, który przeszedł od samego początku ", mówi McGuinness. "Który jest chyba zaskoczeniem, gdy myślisz, że robimy muzykę party rzekomo. I to nie jest coś, co będziemy twierdzić, że jest pionierem, ale pamiętam wyraźnie po raz pierwszy graliśmy [2006] " pojedynczy Tonight" dawno, dawno temu, na Global Gathering. I obawialiśmy się, czy sam tytuł był w porządku! Potem były 5000 osoby, które w tym namiocie razem śpiewały. I nagle nas olśniło. "

Above & Beyond, tak rygorystycznie, koncentruje się na drodze i na scenie, ponieważ w studio, to mistrzowie w craftingu, momentu komunalnych emocji - zarówno w górę lub w dół.

"Czuje się bardzo ograniczony tylko do muzyki w piątkowy wieczór" oferuje McGuinness "Zrób jakiś pierdolony hałas, połóż dłonie w powietrzu, potrząśnij łup." - Wszystkie te rzeczy. Co niedzielę, poniedziałek, wtorek, środę, czwartek? Co z resztą swojego życia? Co się dzieje kiedy spotkasz dziewczynę lub faceta w klubie i zaczynasz żyć swoim życiem? Jest o wiele więcej do napisania piosenki niż zabawa. "

Utrzymanie kontroli jakości ma kluczowe znaczenie dla Grant, Siljamaki i McGuinness. Zbudowali unikalną, niezależną, autonomiczną organizację wykonawcy i biznesu (składająca się z wytwórni, spółka zarządzająca artystą i podziału wydawniczego, a zatrudnionych jest około 20 osób), które od samego początku, nie ma kontroli 360 stopni, wizji i aspiracji. Podobnie, nie chcieli przewozów w tej czy innej Big Pop Star dla gości wokalnych. Chcieli własne śpiewaków, być może z własnym lirycznym pomysłem i na pewno z ich światopoglądem. Tak więc w całości samofinansowania, samo-motywacyjna Aabove & Beyond utrzymuje koterii wybranych współpracowników. Więc nadchodzący We Are All We Need, który został niedawno ukończony w ich południowym studio HQ w Londynie, oferuje występy regularnych wokalistów Zoë Johnston i Justine Suissa.

Co do muzycznego odwołania Vargas, "zrobił parę wielkich albumów, setki koncertów, naprawdę na żywo wykonana piosenkarka, wygląda świetnie," hymny McGuinness. "Widzieliśmy kilka jego filmów z YouTube i po prostu pomyślałem: ten facet jest po prostu siłą natury. Jest młody, jest przystojny, a jego głos ma trochę z Joe Cockera... "

I tak, z pomocą Vargas, "Sticky Fingers" i "Blue Sky Action" połączone na jeden-dwa zabójcy stempla, rozpoczyna się kolejny etap ABOVE & BEYOND.

Według Siljamaki, ich ambicje są proste. "Staramy się pisać muzykę przez 25 lat od teraz, a nie muzykę tylko dziś. Muzyka jest ponadczasowa, kiedy jest dobra. Gatunki zawsze poruszają się i zmieniają, ale piosenki są zawsze. To część naszego wyzwania, część z Above & Beyond tożsamości. "

I mówi Grant, odnosząc się do tego długo oczekiwanego nowego albumu, czyli stosowania wartości staromodnych do przyszłej muzyki. "Chcesz zrobić coś, gdzie album jest nie tylko nośnikiem przez kilka singli. Zwłaszcza w muzyce tanecznej, w której tak wiele albumów to tylko wypełniacz wokół singla. Dlaczego nie stworzyć albumu do słuchania od początku do końca? "

"Dla mnie to uczucie jakby świat przeniósł się do nas", stwierdza McGuinness ", a nie na odwrót. To wspaniałe, że jest tak wiele uwagi i innowacji w elektronicznej muzyki tanecznej. Ale robi rzeczy Acoustic i jest świetny w tym, że pokazał, że istnieje w tym miejscu - i my jesteśmy z niego. Aby być w stanie przetrwać z niego tak umiejętnie była konieczna walidacja, kim jesteśmy : Above & Beyond to zespół "

Fani, oczywiście, już to wiedzieli. Ich zaangażowanie i pasja są godne podziwu, dlatego, nowy tytuł albumu znakomicie odzwierciedla ten poziom. ABOVE & Beyond to wszystko, czego potrzebują