Above & Beyond to trzech przesympatycznych mężczyzn tworzących taneczną muzykę elektroniczną. Ich największy przebój? Bez wątpienia jednym z nich jest "Air For Life". Przyjrzyjmy się bliżej i poznajmy skrawek historii ludzi którzy w ostatnich latach zawładnęli sceną muzyki Trance! Oto Jono, Tony oraz Paavo z Above & Beyond.


Jono Grant, jedna / trzecia Above & Beyond, znalazł swoją drogę w muzyce elektronicznej, po pożyczeniu od brata James'a kopii wspaniałego Goa Mixu - Paula Oakenfolda. Wcześniej, nienawidzący elektronicznej muzyki dziwnie zakochał się i poczuł zainspirowanie utworem Oakenfolda "Orange" i "Point Zero" Li Kwana, dwoma pierwszymi utworami w mixie. Kaseta pozostała w jego walkmanie przez kilka miesięcy. Jono, wychowany na szeroko pojętej muzyce od Jeana Michael Jarra, Pet Shop Boys, New order przez Pink Floyd i innych gigantów muzyki rockowej. Uczony gry na pianinie przez swoją babcię, Jono zawsze interesował się muzyką od strony tworzenia i spędzał większość wolnego czasu nagrywając swoje pomysły na kasety, zamiast uganiania się za dziewczynami. Rozpoczął pracę nad budową własnego studia, przywiózł sprzęt i złożył swoje studio w niewielkim pokoju uniwersyteckim - 4m x 2m. To tutaj stworzył swoje pierwsze remixy, wliczając wielki hit "You Sure Do" A&R, producenta Richarda X, wtedy pracującego dla Fresh Records. Po nocy w studenckim barze, jeden chłopak z Finlandii o imieniu Paavo Siljamaki przyszedł do Jono na imprezę (w rzeczywistości, szukał więcej piwa) i długo rozmawiali. Paavo opowiedział o swojej miłości do muzyki elektronicznej i natychmiast ustalili datę, by zrobić pierwszy wspólny utwór. Miesiąc później Jono wepchnął swoje studio do taksówki i połączył je ze studiem Paavo. Następną rzeczą jaką zrobili, były pożyczki od studentów i zbieranie funduszy, potrzebnych do wypuszczenia ich pierwszego wspólnego dzieła "Anjunabeats Volume One". Udowodniło to, na szczęście, że jest lepszy sposób inwestycji pieniędzy niż w piwo... 


Tony McGuinness, jedna / trzecia Above & Beyond, miał bardzo urozmaiconą podróż muzyczną. Był gitarzystą / autorem piosenek w kultowo-indyjskim zespole Sad Lovers & Giants przez prawie 10 lat (5 albumów, trasa po Europie, czarne ubrania),, przez cały czas pracując w Warner, gdzie był dyrektorem marketingu (nagrody marketingowe, duże biuro, szybki samochód), i, ostatnio A&R (William Orbit, Hysteric Ego, podium dancer). Ta ostatnia faza sprawiła że odłożył gitarę i rozpoczął tworzenie muzyki elektronicznej. Po nagraniu kilku utworów jako Nitromethane ze swoim bratem, został poproszony aby zremiksować utwór Chakry Home (To był pierwszy remix jaki zrobił i który trafił na pierwsze miejsce Brytyjskich List Klubowych). Tony wykorzystał swoje kontakty zawodowe, aby stworzyć remix dla Madonny, spakował torby i opuścił Warner, koncentrując się na tworzeniu Anjunabeats, najlepszego labelu we wszechświecie. Tony, okazjonalnie wspiera Sad Lovers & Giants (którzy grali w Rzymie i Wenecji w zeszłym roku z Jono na keyboardzie), i produkuje nowe albumy Sad Lovers & Giants wydawane we własnym labelu Tony'ego. Lubi muzykę, piosenki i taniec. Ulubiony kolor - różowo - błękitne niebo kiedy wschodzi słońce a on jest dopiero rozbudzony.Paavo Siljamäki,  bardziej znany jako P.O.S. i część Above & Beyond, jest najbardziej znanym producentem muzyki trance z finlandii (oprócz Darude oczywiście), i przez ostatnie lata odrzucił propozycję prowadzenia własnego show na Finlandzkim kanale telewizyjnym, aby bardziej skoncentrować się na tworzeniu muzyki elektronicznej, czym?, co robi? od kiedy skończył 11 lat. Paavo jest powszechnie uważany, za jednego z najbardziej utalentowanych technicznie producentów muzyki na świecie oraz jedynego, który stworzył antenę satelitarną z pralki, dwustu pustych puszek po Karhu oraz sześciu mil drutu miedzianego, która działa do dziś i przynosi mu niesamowite muzyczne inspiracje prosto z kosmosu do jego głowy.